StrongRittAndKate

Po zeszłorocznym Toruniu mieliśmy apetyt na więcej. Planowaliśmy uderzyć na Gdańsk! Okazało się, że jest organizowany przejazd charytatywny z Czestochowy do Gdańska dla dwóch dziewczyn, które 1 czerwca uległy poważnemu wypadkowi – kierowca przyjechał je autem… Nie zastanawiając się długo i my dołączyliśmy do akcji. Znaleźliśmy 3 sponsorów, ktorzy płacili nam 1 zł za każdy pokonany km! Jechaliśmy rownolegle z zawodowym peletonem, który ruszając z Czestochowy miał obstawę policji i wóz techniczny. Udało sie przejechać 353km i uzbierać dla dziewczyn ponad tysiąc złotych!!!

Read More

Pierwsza czasówka

Po przeszło rocznym składaniu osprzetu udało się nam uruchomić nasz ostatni (ostatni?) projekt!!! Rower bez kompromisów przeznaczony do indywidualnej jazdy na czas… Ma on wszystko czego potrzebowaliśmy a czego nie chcieliśmy pakować w nasze lekkie, karbonowe szosy: dysk i jajowata przednia zębatka które bardzo ułatwiają utrzymywanie wysokiej prędkości, lemondka która zmniejsza znacznie opor czołowy, manetki czasowe i bidon na kierownicy eliminują odrywanie rąk oraz siodło czasowe umożliwiające przeniesienie ciężaru ciała do przodu. Wszystko to spowodowało że jadąc pod wiatr osiągnąłem średnią prędkość 35km/h. Aż strach pomyśleć co będzie się działo…

Read More

Ostatni wypad/morsy…

To było do przewidzenia! Z powodu koronawirusa wprowadzono zakaz wychodzenia z domu w ważnych sprawach i zabroniono wstępu na publiczne tereny zielone i do lasów… Razem z Andrzejkiem zakończyliśmy sezon morsowy 2019/20! Tym samym to ostatni wpis na blogu – jeśli wpisów więcej nie bedzie – oznacza to że Covid-19 koronawirus wygrał! Oby do tego nie doszło… 3-majcie się i mam nadzieję – do zobaczenia!!! 😘😘 Film:

Read More

Wiosna 2020

Mamy pierwszy dzień wiosny i temperatura spadła do zera… Do tego doszedł mroźny, arktyczny wiatr!!! Korona wirus cały czas w natarciu… We Włoszech już 60 tyś. Zarażonych a u nas ponad 600!!! Ruszamy z Andrzejkiem do lasu w nasze tajne ścieżki… Miały to być ostatnie morsy tego sezonu ale susza skutecznie pokrzyżowała nam plany 🙁 Na pocieszenie trzeba dodać, że przejechaliśmy w końcu „Odcinek Bobrowy”. Nie obyło się jednak bez kupy śmiechu… 😀 😀 😀    

Read More

Ta ostatnia niedziela (COVID-19)

Koronawirus COVID-19 atakuje Europę!!! Nie oszczędza Włochów – ponad 20 tyś. zarażonych i 1,5 tyś ofiar… W Polsce mamy 103 zarażonych i trzy ofiary śmiertelne. Państwo wprowadza od poniedziałku narodową kwarantannę!!! Żłobki, przedszkola i szkoły mają być zamknięte na dwa tygodnie, granice Państwa również, wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe też… Czynne mają być tylko spożywcze i apteki – odkąd żyje czegoś podobnego nie doświadczyłem!!! Na pułkach w sklepach pustki a kolejki takie jak za komuny 🙁 To chyba ostatnia niedziela… Zdjęcia: Film:

Read More